вівторок, 29 жовтня 2019 р.

Ювілейна вітальня




      Іван Нечуй-Левицький — один із найвизначніших українських письменників, автор такого відомого твору з народного життя, як "Кайдашева сім'я». Максим Рильський про цей  твір говорив: «Жодна література світу, скільки мені відомо, не має такого правдивого, дотепного, людяного, сонячного, хоч дещо і захмареного тугою за кращим життям…»

 

       Немає такої людини, яка б не знала історії Кайдашів. І не тому, що це хрестоматійний твір, котрий вивчали в школі, а тому, що І. Нечуй-Левицький змалював живі людські характери, які самі створюють смішні й сумні ситуації і потрапляють у них. У цьому — секрет популярності повісті «Кайдашева сім’я» на довгі роки. Нагадати читачам  про одну з найулюбленіших повістей та відзначити її ювілей  - 140 років, як уперше була надрукована в журналі «Правда», 1879 році, вирішили бібліотекарі-філії №1. Для користувачів провели ювілейну вітальню «Нечуй-Левицький: гімн українському світові».
 



        «Кайдашева сім’я» І. Нечуя-Левицького  - чиста перлина на грунті української літератури, невичерпне джерело українознавства, енциклопедія народознавства. Твір високого художнього рівня,  письменницької майстерності та великої правдивості. Всі присутні на заході з неабияким задоволення говорили про одвічні проблеми життя, які автор порушив у повісті: добра і зла; кохання; сімейних стосунків; взаємин батьків і дітей; людської гідності та свободи; віри в Бога та моралі. Читачі зауважили, що неодноразово вже й переглядали цю комедію на дві дії і в нашому театрі.
 



    
       Говорили на заході і про те, що пройшло уже більш як 140 років, які минули від часу написання твору, людство встигло удосконалити все на світі, але при цьому  не зовсім ще навчилося  удосконалювати взаєморозуміння та долати свої вади. Підсумок  заходу – тож цінуймо родинні стосунки, підтримуймо одне одного, бо дружба та злагода між членами родини – це запорука довгого щасливого життя.
 





пʼятниця, 11 жовтня 2019 р.

Про козацьку славу

          
          Однією з найяскравіших сторінок літопису боротьби українського народу за свою незалежність був козацький рух. Козаки стали тієї силою, яка впродовж століть пильно стояла на сторожі свободи і гідності України як незалежної, суверенної держави. 


       З нагоди свят, що святкуємо 14 жовтня, бібліотекарі філії №1   цікаво і змістовно організували і провели для  читачів  літературну  презентацію  «Гомін козацтва у слові писемному» 



             Презентація дала  можливість користувачам  ознайомитися з літературними джерелами, які надають інформацію про походження козацтва, причини його виникнення та джерела його формування; характеризують Запорозьку Січ; надають інформацію достовірно відомих козацьких гетьманів. Цікавинкою   для учасників заходу була інформація про  славу запорозького війська, що вона була така велика, що багато істориків порівнювали козаків з найсильнішими і наймужнішими народами світу.



              Запорозький козак і воїн, запорозький козак і лицар - це  такі поняття, які ніколи не відділялись одне від одного, якщо говорили про козака, то розуміли, що він безперечно воїн, якщо мали  на увазі січовика, то розуміли, що він безперечно "лицар". "У нас над усе честь і слава, військова справа, щоб і себе на сміх не дати, і ворогів під ноги топтати", - говорили козаки. День українського козацтва і День захисника України – це данина всім козакам, всім українським воїнам, які віддали своє життя за Вільну Україну від найдавніших часів до сьогодення.