вівторок, 10 листопада 2020 р.

Подорож океаном рідної мови

 

        Кожна епоха дає людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Перші спроби письма відносяться до 35-50 віків до нашої ери: спершу це була гілочка пальми – знак миру, пізніше так зване вузликове письмо. Пройшло не одне століття аж поки створилися літери.

 

      9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Напередодні цього дня в бібліотеці-філії №1 пройшла мовна вікторина «Подорож океаном рідної мови». Проводячи вікторину,  бібліотекарі  розповідали про складний і тернистий шлях української мови до її визнання і становлення, про важливе значення мови в житті людини. Читачі дізналися про історію свята та про вагомість слова  нашої мови.

      За православним календарем у цей день вшановують пам'ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.

      Протягом дня бібліотекарі закликали користувачів любити і  шанувати  українську мову. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова. Потрібно докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася.     

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства

П. Куліш