середа, 12 вересня 2018 р.

Літературна мозаїка «Суцвіття ювілеїв»


     9 вересня виповнилося 190 років від дня народження всесвітньо відомого письменника, мислителя, філософа – Льва Миколайовича Толстого. Він залишив по собі неоціненну літературну спадщину. Його ім’я відоме освіченим читачам у всіх куточках світу. Слава його цілком заслужена. Його творіння – грандіозні й величні.




           В його біографії вражає перш за все винятковий розмах самоосвіти, неосяжне прагнення до знань. До кінця свого життя Толстой знав такі мови: французьку, німецьку, англійську (володів досконало), італійську (вільно перекладав), давньогрецьку, латинську, давньоєврейську (знав добре), польську, чеську, сербську, болгарську, голландську, українську. Це свідчить про величезну культуру видатного письменника. Про широту самоосвітньої роботи Толстого свідчить і його бібліотека в Ясній Поляні; кілька тисяч томів її зберігають на своїх сторінках цікаві позначки письменника. Він був незвичайно вимогливий до себе як до художника слова. Необхідною умовою творчості він вважав засвоєння досвіду всіх інших письменників. Систематично і незвичайно багато читав. Лев Миколайович заявляв: «Правильний шлях такий: осягни те, що зробили твої попередники, а тоді йди далі».





         Напередодні  ювілею в бібліотеці-філії №1 організували і провели літературну мозаїку «Суцвіття ювілеїв» присвячену ювілейним датам -  письменника і його творчим здобуткам. В цьому році відзначають ювілей його два романи «Анна Кареніна» - 165 років та «Війна і мир» - 155 років від початку  написання.  Для читачів цікаво було довідатись про не дуже відомі факти з біографії Льва Миколайовича, його цікаві погляди на життя, сімейні цінності, творчу працю. За його життя було надруковано 78 художніх творів, ще 96 збереглися в архівах. Він  різнився величезним талантом і неабиякими особистими якостями. Його називали «совістю всього людства» завдяки його романам, публіцистичним статтям, сміливим виступам проти всяких проявів несправедливості. Багато переконань та ідеї письменника актуальні і сьогодні — читайте і переконайтеся в цьому самі.






Немає коментарів:

Дописати коментар