Український рід багатий духовністю та своїми традиціями. З прадавніх часів наші пращури примножували надбання та бережно передавали їх від покоління до покоління. Літо неможливо уявити без традиційних свят. Літні святкування – найрізноманітніші обрядові цикли. За календарем Православної церкви, в серпні відзначають три церковні свята - Перший (Медовий), Другий (Яблучний) і Третій (Горіховий) Спас.
14 серпня віряни святкують перший Спас, який називають Медовим або Маковія. Свято Маковія одне з найпоетичніших і найшановніших в Україні. Саме ім’я святих Маккавеїв дало назву свята. Головні символи цього Спаса – мед і мак. Також цього дня розпочинається Успенський піст, який триватиме 14 днів. У народі кажуть, що Перший Спас – це проводи літа. Цього дня починають відлітати ластівки. Ластівка весну починає і осінь накликає.
19 серпня Яблучний Спас святкують. У цей день традиційно освячують перші плоди нового врожаю, серед яких обов’язково повинні бути яблука. У народі є така приказка: «Яблучний Спас – пішло літо від нас». Після другого Спасу можна вже відчути перший подих осені.
29 серпня – Горіховий Спас святкують. Це фінальне свято із трьох літніх Спасів, які присвячені вшануванню Бога, збору врожаю та підготовці до зими. Саме в цей час достигає лісовий горіх. Ще одна його назва – Хлібний Спас, оскільки цього дня прийнято пекти хліб із першого зерна врожаю. Крім того, цього дня заведено освячувати воду й чистити колодязі. Вважалося, що вода з підземних джерел у цей час є цілющою.
Віддаючи шану минулому, беручи все найкраще у наше сьогодення, ми відроджуємо найдорожче, що є у народу: його мову, історію, традиції та обряди.
Немає коментарів:
Дописати коментар